I Ty se můžeš stát pilotem!

Co pro to musíte udělat?

Přihlásit se do výcviku pro získání licence SPL (bezmotorové kluzáky)

Jak se přihlásím?

Kontaktujte nás pro více informací.

Jak probíhá výcvik?

Po řádném přihlášení probíhá teoretická příprava formou přednášek. Na jaře je pak zahájen praktický výcvik, který vede k prvnímu sólo letu a úspěšnému složení pilotních zkoušek. Výcvik probíhá o víkendech.

Jaké jsou předpoklady?

  • Zdravotní způsobilost.
  • Časová flexibilita.
  • Ochota se učit

Jaký druh létání Vám nabízíme?

Koho láká pohyb v prostoru a pohled na svět z výšky, kouzlo okamžiku, kdy krouží spolu s dravci ve stoupavém proudu, ať to zkusí. Možná navždy létání propadne. Co však takový adept musí splnit?

Nejprve se musí rozhodnout, na čem chce létat. Může létat na větroních, motorových kluzácích nebo přímo na motorovém spotovním letadle. Každý druh létání má svoje specifika a piloti na ten svůj druh létání nedají dopustit. Mnoho pilotů kombinuje jak motorové, tak bezmotorové létání. Většinou začali létat na větroních a teprve později, když jim to věk a finance dovolili, si doplnili pilotní průkaz o kvalifikaci motorového pilota. Přímo v Hanáckém aeroklubu je možno získat kvalifikaci pilota kluzáků a motorových kluzáků (pouze jako přeškolení pilotů kluzáků). Výcvik se provádí na nekomerční bázi a slouží k doplnění členské základny. Z toho vyplývá jeho nižší cena, ale také delší doba jeho trvání. Další výhodou výcviku prováděného v aeroklubu oproti komerčnímu výcviku je skutečnost, že po absolvování pilotních zkoušek má pilot zajištěné místo v aeroklubu a průběžně pokračuje v létání.

Co udělat, abyste se stali pilotem nebo pilotkou kluzáků v HAO?

Přijďte se k nám zeptat na podmínky výcviku a členství v HAO. Nejlepší doba pro zahájení výcviku je před začátkem letecké sezóny tj. koncem zimy. V letech, kdy provádíme nábor, stačí přijít na informativní setkání zájemců, jindy nás můžete kontaktovat sami.